Je pravda, že plastová okna žloutnou?

 

NE.

Receptura, ze které se PVC profily vyrábí, je dostatečně prakticky ověřena. Její složení je u všech systémů na trhu velmi podobné a podléhá přísným zkouškám. Podstatnou složkou receptury je tepelný stabilizátor a stabilizátor proti působení UV záření. Tyto složky zaručují, že po celou dobu životnosti a použití profilů bude jejich barva a fyzikálně-mechanické vlastnosti zachovány. A skutečně zkušenosti s okny, jež byly instalovány před více než 20-ti léty  to prokazují, neboť takováto okna stačí ošetřit saponátem a získávají opět svoji původní bělost. To vše platí o povrchu bílých plastových oken.

U barevných plastových oken je to trochu jinak, neboť povrch barevných oken je opatřen buďto nástřikem barvy anebo nakašírovanou fólií. Zde platí, že i tyto materiály jsou bezpečně upraveny pro dlouhodobou barevnou stálost a životnost. Pokud se jedná o okna barevná, tak jak je dodává firma GEALAN v provedení acrylcolor, platí to dvojnásob, neboť použitý akrylát nanášený na povrch bílého profilu technologií koextruze je vysoce odolný vůči UV záření, o čemž svědčí některé jiné průmyslové aplikace (např. kryty směrových svítidel automobilů, aj.).

Jiné barevné úpravy - např. imitace dřeva se vyrábí pomocí technologie kašírování fólií s potiskem struktury dřeva na těleso profilu. Dekory dřeva jsou na povrchu kryty speciálním akrylátovým lakem, zaručujícím jejich barevnou stálost.

  

ZPĚT

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY DO TÝMU

12.10.16

Baví Vás nejednotvárná práce, tvořivost a komunikace s lidmi? Pak možná hledáme právě Vás!

NOVÁ VZORKOVÁ PRODEJNA

28.01.15

Navštivte novou vzorkovou prodejnu stínící techniky a interiérových dveří na Mariánském nám. 2624 v Uh. Brodě (pod charitou)

572 635 969
Český výrobce oken a dveří